200B103KT50XT1K — RF CAPACITOR, 0.01UF, 50V, 1111
Illustrative purposes only
200B103KT50XT1K
RF CAPACITOR, 0.01UF, 50V, 1111
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • Product type: RF Capacitors
  • Capacitance:0.01µF; Voltage Rating:50VDC; Product Range:200B Series; Capacitance Tolerance:± 10%; Operating Temperature Max:125°C; Capacitor Case Style:1111 ^2828 Metr 47AM8415
  • SVHC: No SVHC (17-Dec-2015)
  • Capacitance: 0.01µF
  • Product Range: 200B Series
  • Voltage Rating: 50VDC
  • Capacitor Case Style: 1111 [2828 Metric]
  • Capacitance Tolerance: ± 10%
  • Operating Temperature Max: 125°C