185104J63RAA-F — FILM CAPACITOR, 0.1uF, 63V, 5%, RADIAL
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
185104J63RAA-F
FILM CAPACITOR, 0.1uF, 63V, 5%, RADIAL
  • Manufacturer: CORNELL DUBILIER
  • Product type: General Purpose Film Capacitors
  • ; FILM CAPACITOR, 0.1uF, 63V, 5%, RADIAL; Product Range:185 Series; Capacitance:0.1µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Voltage Rating:63V; Cap