16VHV560MD12 — Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 560 µF, 16 V, Radial Can - SMD, 0.014 ohm
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
16VHV560MD12
Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 560 µF, 16 V, Radial Can - SMD, 0.014 ohm