109BD12HA2 — Fan Blower, Scircoco Ace Series, Centrifugal, 12 VDC, DC, 76 mm, 30 mm, 12.7 CFM
Illustrative purposes only
109BD12HA2
Fan Blower, Scircoco Ace Series, Centrifugal, 12 VDC, DC, 76 mm, 30 mm, 12.7 CFM
  • Manufacturer: SANYO DENKI
  • Product type: Blowers
  • Blower Type:Centrifugal; Supply Voltage:12V; Current Type:DC; Fan Frame Size:76mm; External Depth:30mm; Flow Rate - Metric:0.36m³/min; Flow Rate - Imperial:12.7cu.ft/min; Noise Rating:41.5dBA; B
  • SVHC: Lead (25-Jun-2025)
  • IP Rating: -
  • Blower Type: Centrifugal
  • Bearing Type: Ball Bearing
  • Noise Rating: 41.5dBA
  • Power Rating: 4.44W
  • Voltage Type: DC
  • Product Range: Scircoco Ace
  • Air Flow - CFM: 12.7CFM
  • External Depth: 30mm
  • Fan Frame Size: 76mm
  • Supply Voltage: 12VDC