010010TD (PACK OF 10) — RTD Sensor, Class B, 5 mm Dx35 mm L Probe, 50 mm Wire, Probe with Leads, Class B, 100 ohm
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
010010TD (PACK OF 10)
RTD Sensor, Class B, 5 mm Dx35 mm L Probe, 50 mm Wire, Probe with Leads, Class B, 100 ohm
  • Manufacturer: LABFACILITY
  • Product type: RTD Temperature Sensors
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • RTD Type: Probe with Leads
  • Probe Length: 35mm
  • RTD Accuracy: Class B
  • Product Range: -
  • Probe Diameter: 5mm
  • Probe Material: -
  • Wire Termination: Bare Wire
  • Cable Termination: Wire Leaded
  • Resistance @ 0°C: 100ohm
  • RTD Element Material: -
  • Cable Length - Metric: 450mm
  • Cable Length - Imperial: 17.71"